WERNISAŻ Marzena Mazurek, Edward Gałustow, Krzysztof Trzaska Rudno 08.09.2018 r

W dniu 8 września 2018 r w Rudnie odbył sie wernisaż prac Marzeny Mazurek (Tomaszów Lubelski), Edwarda Gałustowa (Witebsk, Polska) i Krzysztofa Trzaski (Warszawa). Trzy Osobowości, trzy style, moc emocji... Po uroczystym powitaniu i przedstawieniu Autorów przez Prezes Fundacji BYĆ WIĘCEJ Monikę Gawrylak ( organizatora wernisażu) gości zaproszono na koncert Grupy NAMOTANE z Garwolina, która przedstawiła kilka utworów z nowo nagranej płyty COGITO.
Reprodukcje prac tych trzech Artystów można podziwiać na panelach ogrodzenia pałacu Rudno do czerwca 2019 r.

MARZENA MAZUREK
Absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi prowadzać zajęcia plastyczne, organizując warsztaty i wystawy. Od 12 lat organizuje Międzynarodowe Plenery Malarstwa BARWY ROZTOCZA.
  Zajmuje się szeroko pojętym malarstwie w różnych technikach i podobraziach. W swojej twórczości szczególną uwagę zwraca na kolor, fakturę i światło. Przez lata wypracowała swą indywidualna technikę malowania na szkle, w której dominują również faktury. Kojarzona z motylami, które są wszechobecne w jej malarstwie w różnych formach. Obrazy Marzeny to  malarstwo malowane emocjami…, pełne magii, tajemnicy, pragnień, ulotnych chwil i marzeń…

EDWARD GAŁUSTOW
Ur. 30.05.1963 r.
Obecnie mieszka i tworzy w Polsce i w Witebsku na Białorusi. Absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki Uniwersytetu Witebskiego (1987).
Jego domeną jest malarstwo sztalugowe i grafika.
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Warszawskiego Okręgu.
Członek Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej SAIE w Szczecinie.
Uczestnik wielu konkursów, biennale i triennale w Polsce, we Włoszech, Gruzji, Rosji i na Białorusi.    
Jego prace są eksponowane na wystawach zbiorowych w Europie, między innymi na Węgrzech, w Niemczech, we Włoszech, w Holandii, na Słowacji, w Austrii, zarówno jak i w Rosji, na Ukrainie, w Gruzji,Grecji,Francji,w Niemczech w Polsce i na Białorusi.
Uczestnik wielu międzynarodowych sympozjów malarskich, m.in. w Polsce, we Włoszech, na Węgrzech,w Grecji,we Francji, w Gruzji i na Białorusi.
Prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzealnych w Grecji,w Gruzji, we Francji, w Rosji, w USA, Kanadzie, Niemczech i w Holandii.

KRZYSZTOF TRZASKA
- absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim;
- zajmuje się twórczością malarską i graficzną, jest też autorem obiektów, instalacji, filmów wideo, działań multimedialnych i projektów realizowanych w Internecie, otrzymał szereg nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych konkursach malarskich.
- od października 2013 r. realizuje projekt „Autoportret z poetą”, - są to nowe obrazy inspirowane twórczością poetycką Jacka Kaczmarskiego, wernisaże zwykle są łączone z koncertami artystów wykonujących piosenki Jacka.
- Krzysztof Trzaska uczestniczy w krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich, od 2010 roku wystawiał swoje prace na ponad osiemdziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Na ogrodzeniu pałacu pokazane są dwa cykle malarskie "Mój Zodiak"