M Beata - Malarstwo

Ukończyła Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie –wydział prawa   i administracji. Zawodowo zajmuje   się nauczaniem języka angielskiego.
Najchętniej maluje kwiaty, maluje z pasją i energią, którą można dostrzec w jej obrazach. Bez ograniczeń kolorystycznych śmiało podąża za głosem swej artystycznej intuicji, aby w końcowym efekcie osiągnąć kompozycyjną jedność i harmonię.
Maluje kwiaty, dlatego, że jest kobietą wrażliwą na piękno a w szczególności przyrodę. Dla niej kwiatowe kompozycje są wyrazem zmysłowego widzenia świata. Kwiaty są dla niej radością, pozytywną energią, którą chwyta i przenosi na płotno, by móc się cieszyć ich urodą jak najdłużej. Spośród kwiatów najchętniej maluje lilie, irysy, tulipany, które następnie ze sobą łączy i powstają barwne ogrody i łąki kwiatowe. Komponuje je w zgodzie z jej indywidualnymi upodobaniami. Zestraja ze sobą barwy jak wesoły jazzman, tak, by w obrazie nie było żadnych kolorystycznych smutków. Harmonia obrazu jest dla niej najważniejsza. Beatę Mironiuk można zdecydowanie nazwać kolorystką. Kuszona często kontrastową paletą kolorów kreuje całość obrazu. Piękno kwiatów zatrzymuje również w kadrze   obiektywu, starając się wydobyć niezwykłą i jakże magiczna ich urodę.       
Wystawy:  2007 Wystawa Zbiorowa w Galerii w Międzyrzecu Podlaskim
2008 Nauczycielskie pasje w Domu Nauczyciela
2008 Nauczycielskie Pasje w Muzeum Ziemi Mińskiej
2009 Wystawa indywidualna Muzeum Ziemi Mińskiej,
2010 Wystawa indywidualna w Domu Kultury w Kocku
2012 Wystawa indywidualna w Domu Kultury w Kałuszynie