Stowarzyszenie Miłośników Sztuki w Mińsku Mazowieckim

Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku i z różnym dorobkiem.  Łączy nas entuzjazm, zapał, wrażliwość artystyczna przekonanie, że przez sztukę można zmieniać szarą codzienność.
Pragniemy rozbudzać wrażliwość artystyczną mieszkańców naszego miasta poprzez wychodzenie pozautarte schematy. Chcemy wyprowadzić sztukę z czterech ścian galerii i sal koncertowych, by można z nią obcować na co dzień, by wśród świetlnych tablic, w natłoku szyldów i reklam, w szaroburości blokowisk, w chaosie rozbudowującego się miasta, znalazło się miejsce dla twórczości lokalnych artystów.
A jest ich w Mińsku niemało. To często amatorzy, którzy tworzą niesamowite dzieła w zaciszu swoich mieszkań, nie mając dość odwagi lub pewności siebie, żeby zaprezentować je szerszej publiczności. Będziemy promować takich ludzi, poprzez organizowanie w przestrzeni miejskiej wystaw i happeningów, jednorazowych pokazów i długofalowych projektów artystycznych. Fascynują nas wszelkie przejawy twórczości: od sztuk plastycznych, przez literaturę do muzyki, filmu nowych technologii użytych w celach artystycznych. Dlatego ZAPRASZAMY twórców i artystów - wyjdźcie z szuflady i DOŁĄCZCIE DO NAS !
www.kreatorzysztuki.pl

http://www.stowarzyszeniemilosnikowsztuki.pl/