Warsztaty OD MOŁDAWII DO AMAZONII 13.XII.2014 r

13 grudnia 2014 r w pałacu Rudno odbyły sie warsztaty podróżnicze "Od Moładawii do Amazonii".
Uczestnicy zaczęli zajęcia od zwiedzania wystawy fotografika , podróżnika i eksploratora Stefana Czernieckiego. Mistrz osobiście oprowadził gości po całorocznej wystawie ( zlokalizowanej na panelach ogrodzenia zespołu pałacowo - parkowego Rudno ) i opowiedział o okolicznościach powstania każdego ze zdjęć.
Następnie uczestnicy pokrzepieni gorącym staropolskim bigosem ( z rudzieńskimi prawdziwkami w środku ) przygotowanym przez gospodynię zaczęli podróż po dorzeczu Amazonii pilotowani przez Stefana Czernieckiego. Podróżnik barwnie opowiadał o miejscach, gdzie jeszcze nie stanęła stopa ludzka ( a Jemu się udało !!!! ), prezentował zdjęcia i filmy.
Podróżnik zaprezentował swoje 3 książki pt. "Cisza" , "Czekając na Duida" i "Dalej od Buenos", które mozna było kupić na przerwie z dedykacją od Autora.

Następnie rozpoczęla sie prezentacja kultury mołdawskiej ( wystawa porcelany mołdawskiej ) i degustacja win mołdawskich prowadzona przez Pana Alexa Brighidina .Absolutną furorę zrobiło wini o dźwięcznej nazwie ISABELA o smaku poziomkowym ( wyprodukowane ze szczepu winogron o nazwie poziomka). Nikt z obecnych nie mógł wyjść bez słodkiej Isabeli.......