Morze Martwe

Morze martwe to miejsce niezwykłe. Lustro wody znajduje się na poziomie minus 418 metrów poniżej poziomu morza i wciąż się obniża. Ze względu na tak dużą odległość od słońca nie ma potrzeby używania olejków do opalania ( nie dochodzą tu szkodliwe promienie słoneczne - gruba warstwa ozonowa ) nie ma ryzyka poparzenia słońcem. Opalałyśmy się przez kilka dni w temperaturze 43 stopni celsjusza i potwierdziłyśmy to na żywych organizmach.
Powietrze tam jest czyste, nie zawiera żadnych czynników alergizujących, a zawartość tlenu w powietrzu jest o 10 % wyższa, niż w innych rejonach świata.  Zasolenie wody jest tak duże, że człowiek unosi się na wodzie w bezruchu - nie da się utonąć w Morzu Martwym , nawet zanurzyć się trudno, nie należy zreszta nawet tego próbowac ze względu na możliwośc poparzenia oczu solą. Tak duże zasolenie powoduje, że organizm zanurzony w wodzie się oczyszcza. Aby kuracja była bardziej efektywna należy wprzódy posmaroać się czarnym błotem wydobywanym z dna Morza Martwego ( do kupienia w miejscowych sklepach za kwotę 10 -20 zł za 600 g - wystarcza dla 2 osób ) , pozwolić ciału wyschnąć i następnie zazyć 20 minutowej kąpieli w morzu.
Wasza skóra będzie oczyszczona i gładka jak pupa niemowlęcia...
Niestety z powodu zmian klimatycznych i wykorzystywania wód opadowych i wód rzeki Jordan przez Izrael i Jordanię Morze Martwe wysycha - linia brzegowa cofa się każdego roku o 1,50 metra ! To prawdziwa katastrofa ekologiczna. Czy uda się uratowac Moerze Martwe?