S Marta - Galeria pod aniołem

W podradomskim lesie odnalazłam Galerię Pod Aniołem. Miejsce , jak i Właścicielka absolutnie magiczne... Anioły skonstruowane ze starych desek, drzwi, okien , elementów metalowych, siatki , usztywnianych tkanin i porcelnany wkomponowane w naturę wyglądają jakby się tu urodziły.... Na ścianie zauwżyłam motto Wagnera " Chcę na tym świecie mieć swój własny świat, niech z nim przepadnę lub się z nim ocalę..." . Nad drzwiami do domu z 36 roku wisi napis " Witam w naszym domu ". Staropolska gościnność, dobra energia i anioły unoszące sie wokół.... magia...

 
Marta S. z wykształcenia jest magistrem geografii.
Fascynuje ją kultura wsi - jej tradycja,obyczaje, obrzędy i architektura.
Jej anioły powstają ze starego drewna, które ma duszę.
Jego nierówności, wklęśnięcia i ubytki opowiadają historie z przeszłości, są jak książka ze wspomnieniami pokoleń, a tej się przecież nie wyrzuca.
Wybiera stare deski, fragmenty podłóg, warsztatów tkackich ,futryn odzyskanych z mazowieckich chałup, ubiera w metalowe elementy znalezione na złomie i patynuje , starając się nie zamalowywać pięknej faktury drewna.
Mieszka w otulinie Puszczy Kozienickiej, gdzie otworzyła swoją autorską " Galerię Pod Aniołem ". Tutaj odkryła pasję tworzenia.
Jej pasja pochłania ją bez reszty, wycisza w zamian dając niesamowitą satysfakcję.
Prace Marty Sokół gościły na wielu wystawach i wernisażach, między innymi na Festiwalu " Dwa Brzegi " w Mięćmierzu.
Podczas festiwalu filmowego " Kameralne Lato " odbywającego się rokrocznie w Radomiu, anioł artystki jest nagrodą publiczności.

Jej prace można zobaczyć i kupić:
Kraków - Galeria Meble, Galeria Porfirion
Kazimierz Dolny - Galeria Bibelot, Galeria Czerwone Wino
Warszawa - Galeria Szuflada, Galeria Smaku
Sandomierz - Galeria Trzos
Zakopane - Galeria Pod Makiem