"MIMOZAMI JESIEŃ SIĘ ZACZYNA" 3.10.2020 r Poetycka Jesień Szafarnia

3 października 2020 r po raz drugi do Szafarni zjechali poeci z całej Polski, aby zaprezentować swój dorobek twórczy. Mimo panującej pandemii i obostrzeń z tym związanych udało nam się przeprowadzić spotkanie w bezpieczny dla uczestników sposób.
Po raz drugi gościła nas zabytkowa Stara Plebania z 1864 roku.
Na początku swoją prozę zaprezentowała nam Alicja Bartkowska z Mszanowa k. Nowego Miasta Lubawskiego, potem swoje wiersze czytali : Alicja Krawiec z Owińska k. Poznania, Anna Sowa - Matalińska z Mławy, Marzanna Kołodziej z Łodzi, Barbara Muzalewska - Gramza z Torunia, Urszula Górzyńska z Szafarni, Dorota Nowak z Wodzisławia Śląskiego, Andrzej Krzysztof Malesa z Wiązownej, Piotr Chendoszko z Sulejówka, Ewa Reszka z Rumii, Ewa Jarzembowska z Tomaszewa/ Kurzętnik i gospodyni spotkania Monika Gawrylak z Szafarni.
Śpiewem spotkanie wzbogacali : zjawiskowa Olga Gołębiewska, która śpiewała teksty własne, swojej Mamy Ewy Jarzembowskiej, a także cover Lemona "Po", a także gość specjalny prosto z Gruzji  Gotsha Chkhaidze z Kutaisi -  śpiewający artysta malarz, który zaprezntował swoje obrazy , zaśpiewał nam gruzińskie pieśni , a nawet piosenkę Piotra Szczepaniki "Kochać" po polsku.
Po częsci oficjalnej i kolacji muzykowano dalej w kuluarach... Po niedzielnym mazurskim śniadaniu wszyscy rozjechali się w różnych kierunkach. Do zobaczenia za rok !!!!

Olga Gołębiewska "Po" - Lemon /cover/
www.youtube.com/watch

Olga Gołebiewska "Dla Mamy" - Kortez /cover/
www.youtube.com/watch

Olga Gołebiewska "Lubię wracać tam gdzie byłem" - Zbigniew Wodecki /cover?
www.youtube.com/watch

Olga Gołebiewska "Skrzaty" tekst, muzyka Olga Gołebiewska
www.youtube.com/watch

Gotsha Chkhaidze "Kochać" - cover Piotr Szczepanik
www.facebook.com/Bycwiecejpl/