MOTYLEM JESTEM, Rudno 16.XII.2017 r

16 grudnia 2017 r w pałacu Rudno odbyły sie warsztaty artystyczne pt. "Motylem Jestem".
Wydarzenie zaczęło się wykonaniem piosenki Ireny Jarockiej "Motylem jestem" w wykonaniu duetu Monika Gawrylak - Piotr Ch. . Był to debiut piosenkarski Piotra. Publiczność przyjęła występ brawurowo.
Następnie wykład pt. "Motyle jakich nie znacie" wygłosił Dr hab Stanisław Czachorowski prof UWM. Dowiedzieliśmy się zaskakujących, a chwilami nawet szokujących rzeczy o motylich sprawach...
Potem prezentowaliśmy motyla jako inspiracje artystów w poezji, słowie, literaturze, filmie, malarstwie , witrażu, plastyce, modzie, wnętrzarstwie, muzyce ( i to wszelakiech jej gatunków ).
i zaczęły się popisy artystyczne...
Najpierw Tatiana z udziałem publiczności zaprezentowała taniec motyla: www.youtube.com/watch , potem wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu grupy NAMOTANE z Garwolina. Śpiewali teksty okoliczych poetów, ale także m.inn Ernesta Brylla, Bolesława Leśmiana.  Grupa zaśpiewała także piosenkę pt. " A ja fruwam " do tekstu Moniki Gawrylak. Koledzy muzycy stwiedzili że nigdy wczesniej nie doświadczyli tak gorących oklasków.... Potem swoje wiersze i piosenki zaprezentowali: Jerzy G. , Dorota Nowak i Andrzej Krzysztof Malesa.
Przyszedł czas na prace plastyczne. Podzieliliśmy się na 5 grup : wycinanki, mozaiki, malarstwa, rzeźby, decoupage. Motywem przewodnim był oczywiście motyl. Powstały wspaniałe prace.
Po kolacji zaczęliśmy konkurs karaoke. Profesor Czachorowski nie dał namówić się na śpiewanie więc opowiedział nam bajkę o motylu cytrynku latolistku....