Georgian Mystery Grudzień 2012

Szanowni Państwo, reportaż  z Gruzji został zrealizowany w całości za fundusze prywatne Fundatora.
Udostępnione zdjęcia pochodzą również z prywatnego archiwum Fundatora.

Gruzja to państwo w ..... no właśnie gdzie? w Europie  czy w Azji ? Sami Gruzini mówią, że geograficznie Gruzja leży w Azji , a mentalnie w Europie. Faktycznie Gruzja leży w Azji na Kaukazie Południuowym.  
To niewielkie Państwo, obejmuje obszar zaledwie 69,7 tys. km². Graniczy na północy z Rosją,  na wschodzie z Azerbejdżanem,  a na południu z Armenią i Turcją; zachodnią granicę kraju wyznacza wybrzeże Morza Czarnego. Stolicą Gruzji jest Tbilisi. Ludność Gruzji to 5 mln ludzi wyznania głównie Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego - 82% populacji.
Bogactwo Gruzji to przede wszystkim wino, sery , ale największym jej potencjałem jest historia i turystyka, która na jej bazie się ostatnio gwałtownie rozwija. Miejscowi mówią, że Tbilisi to muzeuem architektury na powietrzu i jest w tym dużo prawdy. Na każdym kroku natykamy sie na perełki architektury i nie musimy płacić za bilet.. Gruzini sa przyjaźnie nastawieni do ludzi, lubią dobrze zjeść , pić wino produkowane naturalna metodą ( bez chemii ) a nade wszystko kochają śpiewać. Sa bardzo utalentowani. Na 10 Gruzinów ośmiu śpiewa , a głosy maja wybitne! Zapraszam na moje spotkanie z Gruzją. Co prawda pora roku nie najlepsza ( grudzień ) , ale starałam się odnaleźć w tym kraju wszystko , co najlepsze w zaledwie 5 dni..... Monika Gawrylak

Chcesz dowiedzieć się więcej o Gruzji - odwiedzić Gruzję - wejdź na stronę : http://www.georgianmystery.com/

www.youtube.com/watch